Odstránenie tuku z brucha? Všetko je možné, stačí len...
07.02.2016 23:12:39
Avšak problémom je práve to, že je najviditeľnejší. Tuk sa totižto nachádza všade, napríklad aj v brušnej dutine, na rukách, nohách či na tvári, je ho tam síce menej ako na bruchu, ale je tam.
Podpora spaľovania tukov
Raňajky
Raňajky predstavujú základ. Ak metabolizmus ráno naštartujete, telo sa vám odmení zvýšeným spaľovaním tukov po celý deň. Vynechanie raňajok nevhodne vplýva najmä na mozog. Ide totižto o orgán, ktorý po prebudení očakáva, že jeho energetické zásoby budú primerane doplnené. Ak sa tak nestane, vyšle telu signál, aby si všetky nasledujúce kalórie odložilo do zásoby – pre istotu.
Citrusové plody a paprika
V citrusoch a v paprike sa nachádza veľké množstvo vitamínu C, ktorý dokáže pri cvičení spaľovať až o 30 % viac tukov.
Ryby
Losos, pstruh, tuniak a dokonca aj sardinky sú bohatým zdrojom nenasýtených omega-3 mastných kyselín, ktoré dokážu naštartovať metabolizmus a spaľovať nahromadené tukové zásoby v organizme oveľa rýchlejšie.
Zelený čaj
Zelený čaj je bohatým zdrojom antioxidantov nazývaných katechíny. Je známe, že ich kombinácia s kofeínom stimuluje metabolizmus a urýchľuje proces spaľovania tukov.
Spánok
Ak spíte príliš málo alebo, naopak, príliš veľa, zabudnite na ploché brucho. Môže za to centrálna nervová sústava, ktorej chýba dopamín, čo má za následok zvýšené maškrtenie a z toho vyplývajúce priberanie tukov.
Účinný pohyb? Stavte na intervalový tréning
Aby sme odstránili tuk, je nevyhnutné zmeniť stravovacie návyky. Avšak vo veľkej miere nám k tomu môže dopomôcť aj intervalový tréning, ktorý vám teraz priblížim.
Intervalový tréning
Pri tomto type tréningu zvýšime metabolizmus a naše telo začne spaľovať tuky rýchlejšie. Veľkým plusom je aj doba po tréningu – naše telo spaľuje tuky aj po ukončení cvičenia.
Na výber máte ľubovoľné cyklické činnosti. Vyberte si také pohybové činnosti, ktoré budú pre vás bezpečné vzhľadom na momentálny stav fyzickej kondície. Vybrať si môžete z nasledovných činností: bicykel, orbitrek, veslovanie, švihadlo, beh atď.
Štruktúra tréningu
Na úvod tréningu je dôležité poriadne sa rozohriať. Žiadne zdĺhavé aeróbne cvičenia vykonávať nemusíte, postačí pár minút a ide sa na to. Takto by mohla vyzerať štruktúra vášho najbližšieho tréningu: zahriatie (4-5 minút), intervalové šprinty (15-20 minút), silové a spevňovacie cvičenia – ideálne s vlastnou váhou (30-45 minút) a strečingové cvičenia (5-10 minút).
Intervalové šprinty
Jeden interval predstavuje 30 sekúnd úplne naplno, ako vládzete a 60-90 sekúnd veľmi pomaly. Takýchto intervalov urobíte dokopy minimálne 8. Tento typ tréningu vykonávajte iba trikrát do týždňa, pretože ak ich urobíte naozaj naplno, bude vám to stačiť.
Výhody intervalového tréningu
Efektívne znižuje množstvo telesného tuku, zvyšuje svalový tonus, zlepšuje kondíciu a výkonnosť, zlepšuje stav energie a zvyšuje činnosť libida.
Komentáre
Link a info
viac info a viac článkov v linku hore :)